kolonie i obozy letnie

bruksela - paryż - wesal - disneyland


Obóz młodzieżowy do Francji

21.08 - 27.08.2022

7dni
Wiek: 12-19 lat 

Program turystyczny:

Bruksela: Królewska Galeria Świętego Huberta, Grand-Place, Ratusz, Dom Królewski, Pałac Królewski, Park Brukselski, Katedra Św. Michała i Św. Guduli, Maneken Pis, Rada Unii Europejskiej, siedziba Komisji Europejskiej, Parlament Europejski

Paryż: Wieża Eiffla, Muzeum Orsay, Luwr, Montmartre, Bazylika Sacre-Coeur, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Dzielnica Łacińska, Panteon, Saint Germain des Pres, Wersal, rejs statkiem po Sekwanie... oraz Disneyland + Walt Disney Studio

Program językowy:

Warsztaty językowe w terenie i avant le séjour, czyli przed wyjazdem. Nasz program językowy zaczniemy jeszcze przed wakacjami. Proponujemy Wam bowiem 2 godzinne zajęcia online z native mające na celu przybliżenie Wam Francji, kultury francuskiej, życia w Paryżu oczami rodowitego Paryżanina. Oprócz tego, przypomnimy sobie (osoby uczące się języka) lub poznamy (uczestnicy nie mający kontaktu z francuskim) podstawowe zwroty, które przydadzą się Wam niewątpliwie na miejscu. Opracujemy taki praktyczny przewodnik językowy, byście nie czuli się zagubieni.

Dodatkowo, dla osób uczących się francuskiego, pragnących sprawdzić się w praktyce, w codziennych relacjach proponujemy specjalny program językowy podczas całego wyjazdu pod okiem naszej francuskojęzycznej kadry. Zadania sytuacyjne, sondaże uliczne i interview z Francuzami, misje specjalne i nie tylko, to tak w skrócie nasz proponowany program na sprawdzenie się i Waszej znajomości języka.

Z nami macie okazję mówić po francusku non stop. 

 
Zakwaterowanie

1 nocleg w Brukseli oraz 4 noclegi w Paryżu. Zakwaterowanie w hotelach Campanile*** w komfortowych pokojach 2 os. z łazienkami.


Wyżywienie

6 śniadań ( 5 śniadań w formie bufetu w restauracji hotelowej oraz 1 śniadanie na terenie Polski ostatniego dnia wyjazdu) i 5 obiadokolacji w restauracjach typu Flunch, Casino. Obiadokolacja to jedno główne danie wybrane dla całej grupy, w zależności od dnia (mięso, ryba, drób), a dodatki (frytki, ziemniaki, makaron, ryż, kasze, warzywa...) dobieramy indywidualnie bez limitu w bufecie. Dodatkowo, do obiadokolacji podane jest pieczywo oraz deser. Napoje do obiadokolacji nie są ujęte w cenie. W cenie dostępna jest woda z dystrybutora. Dodatkowe napoje czy posiłki płatne we własnym zakresie.

W ciągu dnia będzie przewidziany jest czas na zakup francuskiego lunchu. Będzie przy tym okazja szlifowania języka i poznania francuskich zwyczajów kulinarnych. Uczestnicy będą mogli skosztować specjały  francuskie (crêpes, croque monsieur, pan bagnat i inne sandwichs français, quiche i viennoiseries).
Zakup lunchu we własnym zakresie.Transport 


Przejazd komfortowym autokarem (klmatyzacja, DVD, barek, WC).
Program obozu

1 dzień - Zbiórka i wyjazd grupy w godzinach rannych. Przejazd przez Polskę i Niemcy. Tego dnia nie ma posiłków – należy przewidzieć suchy prowiant oraz kieszonkowe. Dojazd do hotelu w Belgii w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie. Nocleg.

2 dzień – Śniadanie. Wykwaterowanie. Dojazd do Brukseli. Zwiedzanie miasta: Królewska Galeria Świętego Huberta, najstarszy w mieście i bogato zdobiony pasaż handlowy, Grand-Place czyli najpiękniejszy rynek Europy z Ratuszem z XV wieku, Dom Królewski i wiele zabytkowych kamienic cechowych. Zobaczymy też z zewnątrz Pałac Królewski, Park Brukselski, Katedrę św. Michała i św. Guduli oraz Maneken Pis, symbol miasta. Zobaczymy także najważniejsze siedziby organów Unii Europejskiej -  Radę Unii Europejskiej czy siedzibę Komisji Europejskiej. Będziemy mieli okazję zwiedzić Parlament Europejski, poznać historię Unii Europejskiej i zagadnienia z nią związane.

Przejazd na teren Francji. Obiadokolacja. Dojazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.3-5 dzień – Nasz ramowy plan od śniadania do obiadokolacji (a i też po niej) to aktywny program turystyczno-językowy, Po Paryżu przemieszczamy się głównie pieszo, by jak najwięcej zobaczyć i poczuć atmosferę paryskiego życia. W trakcie dnia, oczywiście będzie przerwa na zakup lunchu (płatne we własnym zakresie).
Zwiedzanie Paryża proponujemy nie tylko od strony turystycznej, kulturalnej i edukacyjnej, ale też dla osób uczących się języka francuskiego, także od strony praktycznej, językowej. Proponujemy bowiem warsztaty językowe w terenie pod okiem native speakera, rodowitego Paryżanina. I tak, będziecie musieli zamówić sami lunch, zapytać o drogę czy przeprowadzić uliczny wywiad z Francuzami:)

W programie naszego pobytu w Paryżu spacer po Dzielnicy Łacińskiej, gdzie zobaczymy między innymi Panteon, miejsce ostatniego spoczynku najwybitniejszych Francuzów, Sorbonę, Ogród Luksemburski z siedzibą francuskiego Senatu.  Idąc w kierunku Sekwany przejdziemy koło opactwa Saint–Germain–des–Prés, w którym znajduje się grób polskiego króla Jana Kazimierza. Miniemy również kościół Saint Sulpice znany między innymi z książki i filmu „Kod Leonarda da Vinci”. Dojdziemy do wyspy La Cité, historycznego centrum i kolebki Paryża, ze Świętą Kaplicą, średniowiecznym zamkiem Conciergerie i Katedrą Notre Dame.Zwiedzimy też Muzeum Orsay, jeden z najbardziej uznanych muzeów impresjonistów świata, zlokalizowany w budynku dawnego dworca kolejowego. W stałej ekspozycji będziemy mogli podziwiać ponad 4000 dzieł, takich mistrzów jak Vincent van Gogh, Auguste Renoir, Claude Monet, Edgar Degas, Paul Cezanne.Wejdziemy też do Luwru, jednego z najbardziej uznanych muzeów świata. Zobaczymy tam światowej sławy dzieła malarstwa i rzeźby takie jak Mona Lisa, Wenus z Milo czy też Nike z Samotraki

Przejdziemy się też Drogą Triumfalną wzdłuż Ogrodów Tuileries na plac Vendôme, z siedzibą paryskich jubilerów oraz domem Szopena. Udamy się do Wielkich Bulwarów w okolice Opery Garnier i wejdziemy do Muzeum Perfum Fragonard aby zapoznać się z techniką produkcji światowej sławy zapachów.Zobaczymy też Plac Zgody, gdzie ma początek najsłynniejsza ulica świata czyli Pole Elizejskie, które kończą się przy Łuku Triumfalnym.

Podejdziemy też na Pola Marsowe i będziemy mogli podziwiać z bliska wizytówkę Paryża czyli Wieżę Eiffla. Czas wolny pod wieżą.
 


Nie ominie nas też spacer po dzielnicy artystów Montmartre i poznanie cyganerii artystycznej Paryża przełomu wieków. Na szczycie wzgórza Montmartre będzie na nas czekała widoczna z daleka Bazylika Sacré Coeur i przepiękna panorama całego Paryża! Zobaczymy także kabaret Moulin Rouge oraz malowniczy Plac du Tertre.

W trakcie naszego pobytu w Paryżu wybierzemy się też do cudownego kompleksu pałacowo-parkowego w Wersalu wybudowanego z polecenia Ludwika XIV.

Niezapomnianą atrakcją będzie również wieczorny rejs statkiem po Sekwanie, w czasie którego będziemy podziwiali malowniczą, nocną panoramę Paryża.6 dzień
– Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do Disneylandu i całodzienny pobyt w najsłynniejszym w Europie parku rozrywki. Okryjemy 2 największe parki rozrywki Francji, a mianowicie Disneyland i Walt Disney Studio.

W bajkowej scenerii najpiękniejszego parku rozrywki w Europie, czekać na nas będą atrakcje z pięciu różnorodnych krain (Discoveryland - świat odkrywców, Frontierland - życie Dzikiego Zachodu, Adventureland - kraina przygód, kraina piratów na Morzu Karaibskim, Fantasyland - świat bajki, znany z kreskówek Disneya, Main Street z paradami). Naprawdę będzie to dzień pełen wrażeń.

Walt Disney Studio to przede wszystkim wspaniała przygoda z kinematografią. Poznamy technikę tworzenia zapierających dech w piersiach efektów specjalnych (trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, palącej się ciężarówki wpadającej wprost na nas czy też wylewającego na nas wodospadu). Poznamy pracę kaskaderów, jednym słowem, będziemy świadkami kina na żywo. W Walt Disney Studio wybierzemy się w głąb magii, iluzji i świetnej zabawy, a dla bardzo odważnych polecamy przejażdżkę tajemniczą windą w Strasznym Hotelu. Obiadokolacja.

Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

7 dzień – Przejazd nocny przez Niemcy. Wzmocnione śniadanie na terenie Polski. Przyjazd w godzinach popołudniowych.

Cena podstawowa: 2 450 zł

Cena zawiera: przejazd komfortowym autokarem, 5 noclegów w hotelu ***, 6 śniadań, 5 obiadokolacji, ubezpieczenie Travel Europa Signal Iduna (KL 25 000 euro, NNW 20 000 PLN), realizację programu turystyczno-językowego, warsztaty językowe, opiekę francuskojęzyczną (kierownik obozu, wychowawcy, lektorzy native), podatek VAT, obowiązkową składkę na TFG i TFP.

Opłata obowiązkowa do realizacji programu: 150 euro

Opłata obowiązkowa na realizację programu wyjazdu (+150 euro) nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Pobierana jest w gotówce w dniu wyjazdu. Z opłaty finansowane są: opłaty drogowe i autostrady, wjazdy do miast, checkpointy, parkingi, taksy klimatyczne, bilety wstępów i rezerwacji, a także inne opłaty związane z realizacją programu, w tym wejścia do Luwru, Muzeum Orsay, Muzeum Perfum Fragonard, Wersalu, rejs po Sekwanie, całodzienny bilet wstępu do Disneylandu i Walt Disney Studio.

Cena nie zawiera: wejść płatnych do innych obiektów wymienionych w programie, dodatkowych posiłków, napoi do obiadokolacji oraz wydatków własnych.
Sugerowane kieszonkowe 70-100 euro i 60 zł oraz drobne nominały na toalety (euro i złotówki).

Ogólne warunki ubezpieczenia podane są na stronie: salutvoyages.pl/Ubezpieczenie/BezpiecznePodroze.pdf


    Akcja Przyjaciele - Zbierz grupę przyjaciół na wyjazd i zyskaj rabaty dla siebie i przyjaciół !
100 zł dla każdej zgłoszonej wspólnie osoby oraz dla Ciebie jako Organizatora grupy dodatkowo - voucher na lekcje francuskiego. Dowiedz się o szczegóły :)

 


FORMALNOŚCI

Rezerwacji dokonujemy e-mailowo poprzez przesłanie karty zgłoszeniowej (do ściągnięcia poniżej) oraz dokonanie wpłaty. Rezerwacje przyjmujemy od 27 maja do wyczerpania miejsc, najpóźniej do 10 czerwca. 

Zaliczka 1 000 zł  + dopłata do całości do 10 lipca  + 150 euro

W tytule przelewu prosimy podać nazwę wybranego obozu, termin oraz imię i nazwisko uczestnika.ETAPY POSTĘPOWANIA

Krok 1: Zapoznaj się dokładnie z ofertą. Jesli masz pytania, dzwoń lub wyślij maila:)

Krok 2: Jeśli jesteś już zdecydowany, otwórz kartę zgłoszeniową i prześlij nam mailem zgłoszenie dziecka.

Krok 3: Po otrzymaniu od nas informacji o przyjęciu rezerwacji, dokonaj płatności wedle wybranego wariantu. W przypadku wyboru płatności w ratach, przestrzegaj terminów wpłat.

Krok 4: Wydrukuj i wypełnij kartę kwalifikacyjną dziecka. Prześlij nam ją pocztą w oryginale (listem poleconym) najpóźniej do 20 maja. Dołącz do niej podpisany przez dziecko regulamin obozu. Dokumenty te są bardzo ważne!

Krok 5: Przygotuj dobrze przyszłego obozowicza do wyjazdu a jeśli coś Cię niepokoi przed wyjazdem, dzwoń:)


DOKUMENTY DO POBRANIA

Kliknij i wypełnij kartę zgłoszeniową (adres strony  http://salutvoyages.pl/zgloszeniowa-paryz-2022.docx) a potem prześlij nam ją mailem na adres: info@salutvoyages.pl.

Pobierz kartę kwalifikacyjną na stronie http://salutvoyages.pl/kolonijna_paris-2022.docx
Po wypełnieniu, wyślij pocztą na adres ul. Zbożowa 13, 03-253 Warszawa.

Jeśli mieszkasz blisko, możesz wrzucić do skrzynki pocztowej lub dostarczyć osobiście.

Pobierz Zgodę na wyjazd dziecka za granicę

Zapoznaj się także  z warunkami uczestnictwa i zapoznaj koniecznie dziecko z regulaminem obozu. Regulamin obozu podpiszcie razem i odeślijcie nam pocztą wraz z kartą kwalifikacyjną.

Warunki uczestnictwa

Regulamin obozu

INFORMACJE WYJAZDOWE

Informacje wyjazdowe zostaną podane w późniejszym czasie.


INFORMACJE DODATKOWE

- Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia na wypadek rezygnacji w opcji standardowej (koszt:  75 zł) oraz w wersji rozszerzonej o ryzyko SARS-COV i kwarantanny (135 zł) czy za objęcie ochroną następstw chorób przewlekłych. Ubezpieczenie jest ważne przy udokumentowanej chorobie lub innego zajścia nagłego wchodzącego w zakres ubezpieczenia. Ubezpieczenie to może być wykupione u Organizatora jako agenta lub w innym TU przy zapisie na wyjazd. Istnieje możliwość wykupienia bezpośrednio w Biurze SALUT. Ogólne warunki ubezpieczenia podane są na stronie: Koszty Imprezy


- Każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnej legitymacji oraz ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty). Dokument musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: Ministerstwa Spraw Zagranicznych

- Należy także przestrzegać odpowiednich procedur i wytycznych w związku z Covid 19. Zapoznaj się z aktualnymi wytycznymi: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/francja
https://pl.ambafrance.org/COVID-19-warunki-wjazdu-do-Francji

- Każdy uczestnik powinien posiadać ważną kartę EKUZ

- Ze względów bezpieczeństwa, w wielu miejscach, uczestnicy będą musieli przejść przez bramki celem kontroli ich samych jak i posiadanego bagażu. Zabronione są wszelkie przedmioty ostre (np. scyzoryki, noże, nożyczki), alkohol, podejrzane opakowania, a nawet głośniki itd. O dopuszczeniu do danej atrakcji decydują odpowiednie służby. Organizator nie odpowiada za przepisy i uregulowania wewnętrzne odwiedzanych obiektów.

- Na drogę należy przewidzieć suchy prowiant, wodę oraz kieszonkowe w PLN (na ciepły napój, toaletę czy dodatkowy posiłek w trakcie podróży) a także kieszonkowe w euro na lunche i pamiątki. Sugerujemy 80-100 euro.

Dane Biura:

Salut, ul. Zbożowa 13, 03-253 Warszawa; tel. (22) 614 33 02, e-mail: info@salutvoyages.pl

Biuro Podróży Salut - wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki prowadzony przez Marszałka Województwa Mazowieckiego pod numerem 910 w zakresie organizowania imprez turystycznych w kraju i w krajach europejskich.
Gwarancja ubezpieczeniowa turystyczna SIGNAL IDUNA o numerze  M  516254.

Kierownik obozu:
Aneta Prokopińska-Aubossu
tel. 512454040
aneta@salutvoyages.pl