Obóz młodzieżowy do Francji - Prowansja i Lazurowe Wybrzeże
Transport:zorganizowany / dojazd własny
Wyżywienie:HB
Zakwaterowanie:Hotel Flore***

Symbol oferty:Ob/Fr

Terminy:
15-22.07.2024
Wiek:12-17 lat ; +18 lat


Program obozu

Cannes, Grasse, Nicea, Monako, Saint-Tropez, Port Grimaud, Sainte-Maxime, Fréjus, Antibes..
A dodatkowo, dla chętnych warsztaty językowe w terenie, konwersacje z native + spora dawka francuskiego
 
1 dzień - Zbiórka i wyjazd grupy w godzinach rannych. Przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię i Włochy. Tego dnia nie ma posiłków – należy przewidzieć suchy prowiant oraz kieszonkowe.
2 dzień -  przyjazd na Lazurowe Wybrzeże w godzinach porannych. Rozpoczęcie programu.
2-7 dzień – Nasz ramowy plan to aktywny program turystyczny, z czasem przeznaczonym równiez na plazówanie i relaks, a dodatkowo, dla osób uczących się francuskiego konwersacje i warsztaty z native.
7 dzień - Po zwiedzaniu, wyjazd w godzinach wieczornych w kierunku Polski.
8 dzień – Przejazd nocny. Przyjazd do Warszawy w godzinach popołudniowych.

To oczywiście jedynie zarys naszego wyjazdu. W programie obozu nie zabraknie wycieczek do najsłynniejszych i najbardziej urokliwych zakątków Prowansji i Lazurowego Wybrzeża, odkrywania tych śródziemnomorskich perełek poprzez niezapomniane spacery malowniczymi nadmorskimi promenadami i uliczkami, a także zwiedzanie muzeów czy innych obiektów kulturalnych. Oczywiście będzie też czas na plażowanie i relaks w najbardziej renomowanych kurortach Europy.

 Atrakcje turystyczne, które na nas będą czekały to między innymi:

Monako. 
Spacer po jednym z najwspanialszych kurortów na świecie. Zobaczymy bogatą kolekcję Muzeum Oceanograficznego z imponującą laguną rekinów. Wysokie na 6 metrów mieszczące 450 tysięcy litrów wody morskiej akwarium z grubą na 30 cm szybą i przepiękną rafą koralową, w którym pływają rekiny i inne stworzenia wodne na pewno pozostanie na długo w waszej pamięci, jak i zresztą inne mniejsze, choć nie mniej ciekawe akwaria.
Zobaczymy też Katedrę Św. Mikołaja, w której pochowano Księżną Grace oraz Księcia Rainiera. Przejdziemy pod siedzibę rodu Grimaldich - zobaczymy z zewnątrz Pałac Książęcy, odwiedzimy port oraz miejsca, gdzie każdego roku startują zawodnicy Formuły 1 słynnego rajdu Monte Carlo. Zobaczymy także Centrum Kongresowe oraz Kasyno Garnier, któremu to malutkie państwo zawdzięcza swoje bogactwo i niepodważalną sławę. Zwiedzimy też centrum botaniczne i urocze  rozarium. Nie zabraknie również czasu na  plażowanie.

Nicea - Nie sposób być na Lazurowym Wybrzeżu i nie zobaczyć tego światowej renomy kurortu, położonego nad wspaniałą, błękitną Zatoką Aniołów. Udamy się na spacer po centrum Nicei i oczywiście przejdziemy promenadą Anglików biegnącą wzdłuż brzegu morza do Parku Alberta I i plac Massena. Zobaczymy też Stare Miasto, niezwykle urocze z wąskimi uliczkami i malowniczymi fasadami domów w stylu włoskim, Katedrę Św. Reparaty, Targ kwiatowy, dawne wzgórze zamkowe, skąd rozpościera się wspaniały widok na całe miasto.

Cannes, to  najsławniejsze miasto Riwiery Francuskiej. Poznamy historyczną dzielnicę Le Suquet, przejdziemy się promenadą La Croisette, a także zobaczymy Pałac Festiwalowy wraz ze słynnym chodnikiem z odciskami dłoni gwiazd kina. To tutaj poczujemy klimat jednego z najsłynniejszych festiwali filmowych.

Grasse - to perełka malowniczej Prowansji i bez wątpienia światowa stolica perfum. Nie zabraknie zatem wizyty w wytwórni i muzeum perfum, gdzie z bliska będziemy mogli poznać tajniki produkcji perfum. Zobaczymy także bajkowe, pełne kwiatów ogrody i niezwykle klimatyczne stare miasto.

Saint-Tropez - Odwiedzimy też ten słynny kurort, który stał się legendą dzięki filmom z Brigitte Bardot i niezapomnianym Louisem de Funèsem. Słynni Żandarmi z Saint-Tropez na pewno są Wam znani i kojarzycie ten klimat :)
Przejdziemy się po urokliwym miasteczku, jego porcie, zabytkowej dzielnicy La Ponche, wejdziemy na wzgórze przy Cytadeli, skąd rozciąga się zachwycający widok na Zatokę.

Port Grimaud ze względu na charakterystyczną zabudowę pełną kanałów, niewielkich mostów i kolorowych domów, nazywany jest Małą Wenecją. Czy słusznie? Będziecie sami mogli się przekonać. Na pewno, spacer po tym niebywałym miasteczku pozostanie na długo w Waszej pamięci. Dodajmy, iż oprócz urzekającej zabudowy Port Grimaud zachwyca także długą, piaszczystą plażą :)

Fréjus. W trakcie naszego pobytu na Lazurowym Wybrzeżu wybierzemy się też do Fréjus, starego rzymskiego miasta  założonego w 49 r. p.n.e. na polecenie Juliusza Cezara. Zobaczymy to tętniące aktualnie życiem miasto portowe z licznymi jednak śladami czasów rzymskich, a wśród nich, imponujący amfiteatr z 12000 miejsc, akwedukt i perełki starego miasta.

Antibes. Spacer po uroczym miasteczku z widokiem na morze i góry jednocześnie. Odwiedzimy oczywiście Stare Miasto, z jego wąskimi uliczkami i ciasną zabudową oraz rynek prowansalski. Inna ciekawe atrakcje tego miasta to Fort Carré, Przystań Miliarderów, ładne plaże, nadmorskie trasy wędrowne do Cap d'Antibes oraz park rozrywki Antibes Land z ponad 30 atrakcjami, m.in. roller coaster, boat coaster, tor kartingowy, zjeżdżalnie, diabelskie koło, sala gier, trampoliny, karuzele. Na pewno nie zabraknie czasu wolnego na szaleństwa w tym pięknie położonym parku rozrywki.

Kanion Verdon. Wycieczka fakultatywna do kanionu Verdon, uważanego za najpiękniejszy i najgłębszy w Europie. Przejazd trasą widokową „Route des Crêtes”, czyli najbardziej spektakularną i zapierająca dech w piersiach z widokami na wąwóz, który może osiągnąć głębokość 700 metrów. Na końcu kanionu odpoczywamy na jednej z malowniczych plaż nad jeziorem Saint-Croix z jego oszałamiającymi szmaragdowymi kolorami.
Dodatkowy koszt: 25 euro

Zakwaterowanie i wyżywienie

5 noclegów na Lazurowym Wybrzeżu blisko plaży. Uczestnicy będą zakwaterowani w hotelu ***  w pokojach 2, 3 i 4 os. z łazienkami.
5 śniadań w formie bufetu w restauracji hotelowej i 5 obiadokolacji w restauracjach.
Napoje do obiadokolacji nie są ujęte w cenie. Serwowana jest jedynie woda. Dodatkowe napoje oraz inne posiłki płatne są we własnym zakresie.

W ciągu dnia będzie przewidziany czas na francuski lunch. Będzie przy tym okazja wykazania się językowo oraz poznania francuskich zwyczajów kulinarnych. Uczestnicy będą mogli skosztować specjały francuskie (crêpes, croque monsieur, pan bagna i inne sandwichs français, quiche czy viennoiseries). Zakup lunchu we własnym zakresie.

Transport

Przejazd z Warszawy komfortowym autokarem (klimatyzacja, DVD, barek, WC). Możliwość dołączenia do grupy po trasie (np. okolice Piotrkowa Trybunalskiego, Katowic...).
Transport z innych miast - informacje u Organizatora.

Zapewniamy


- odpowiedzialną i wykwalifikowaną kadrę kierowniczą oraz wychowawczą,
- doświadczonych lektorów (native speakerzy)
- miejscową opiekę medyczną i ratowniczą
- ubezpieczenie NNW, KL
- relacje z obozu na bieżąco i pamiątkowe zdjęcia w formie elektronicznej

Cena

Cena: 3 400 zł

3 300 zł dla stałych Klientów
* Stałym klientem jest uczestnik kolonii, obozów, zielonych szkół, wycieczek szkolnych i innych imprez turystycznych organizowanych przez biuro podróży SALUT Voyages, a także uczniowie kursów językowych prowadzonych przez szkołę językową SALUT.

Cena zawiera: przejazd komfortowym autokarem, 5 noclegów w hotelu***, 5 śniadań, 5 obiadokolacji, ubezpieczenie Travel International (KL 20 000 euro, NNW 3000 euro), realizację programu turystycznego w tym, wycieczki autokarowe po Lazurowym Wybrzeżu, wejście do Muzeum Oceanograficznego w Monako, wejście do Muzeum Matisse i Pałacu  Lascaris w Nicei,  doświadczoną kadrę (kierownik obozu, wychowawcy), opiekę francusko-języczną podczas całej realizacji programu, dla chętnych możliwość udziału w warsztatach i konwersacjach z natif, podatek VAT, obowiązkową składkę na TFG i TFP.

Opłata obowiązkowa do realizacji programu: 100 euro (os. do 18 lat), 120 euro (os. od 18 lat).

Opłata obowiązkowa na realizację programu wyjazdu nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Pobierana jest w gotówce w dniu wyjazdu. Z opłaty finansowane są: opłaty drogowe i autostrady, wjazdy do miast, checkpointy, parkingi, taksy klimatyczne, bilety wstępów i rezerwacji, a także inne opłaty związane z realizacją programu, w tym wejścia do zwiedzanych obiektów ujętych w programie i cenie.

Cena nie zawiera: opcjonalnego ubezpieczenia od rezygnacji, opcjonalnych wejść płatnych do obiektów wymienionych w programie a niezawartych w cenie, dodatkowych posiłków, napoi do obiadokolacji oraz wydatków własnych.

Sugerowane kieszonkowe ok.150 euro i 100 zł oraz drobne nominały na toalety (euro i złotówki).

Formalności

Rezerwacji dokonujemy e-mailowo poprzez przesłanie karty zgłoszeniowej (do ściągnięcia poniżej) oraz dokonanie wpłaty 1 raty celem potwierdzenia rezerwacji.

Wariant A: całość kwoty wpłacona przy zapisie  

Wariant B:  płatność w ratach
I rata (1200 zł) + ew. ubezpiecenie od rezygnacji (+150 zł)
II rata (1200 zł)
III rata - dopłata do całości do 10 czerwca

Kwota w euro (100 do 18 lat lub 120 euro + 18 lat) pobierana jest w gotówce w dniu wyjazdu.

Przelew dokonujemy  na konto:
Salut
mBank: 95 1140 2004 0000 3702 4407 3687

W tytule przelewu prosimy podać nazwę wybranego obozu, termin oraz imię i nazwisko uczestnika.

Kup spokój: Zalecamy wykupienie ubezpieczenia od rezygnacji w wersji standardowej lub wersji rozszerzonej (choroby przewlekłe), które pozwoli Ci na pełen zwrot w przypadku nagłej choroby czy innego zdarzenia wchodzącego w zakres ubezpieczenia.
Chęć wykupienia ubezpieczenia zglaszamy bezpośrednio przy zapisie (w formularzu zgłoszeniowym) i dokonujemy opłaty za ubezpieczenie wraz z wpłatą 1 raty.

ETAPY POSTĘPOWANIA

Krok 1: Zapoznaj się dokładnie z ofertą. Jesli masz pytania, dzwoń lub wyślij maila
Krok 2: Jeśli jesteś już zdecydowany, otwórz kartę zgłoszeniową i prześlij nam mailem zgłoszenie z podaniem dodatkowych informacji np. ew. ubezpieczenia od rezygnacji czy diety.
Krok 3: Po otrzymaniu od nas informacji o przyjęciu rezerwacji, dokonaj płatności wedle wybranego wariantu. W przypadku wyboru płatności w ratach, przestrzegaj terminów wpłat.
Krok 4: Wydrukuj i wypełnij kartę kwalifikacyjną dziecka. Prześlij nam ją pocztą w oryginale (listem poleconym) najpóźniej do 20 maja. Dołącz do niej podpisany przez uczestnika (oraz rodzica w przypadku osób niepełnoletnich) regulamin obozu. Dokumenty te są bardzo ważne!
Krok 5: Przygotuj dobrze przyszłego obozowicza do wyjazdu a jeśli coś Cię niepokoi przed wyjazdem, dzwoń:)

DOKUMENTY DO POBRANIA

pdf       Kliknij i wypełnij kartę zgłoszeniową a potem prześlij nam ją mailem na adres: info@salutvoyages.pl.

Dla uczestników w wieku 12-17 lat :

    pdf   Pobierz kartę kwalifikacyjną - Po wypełnieniu, wyślij pocztą na adres ul. Zbożowa 13, 03-253 Warszawa.
Jeśli mieszkasz blisko, możesz wrzucić do skrzynki pocztowej.

    pdf   Pobierz zgodę na wyjazd dziecka za granicę

  Zapoznaj się także z warunkami uczestnictwa i zapoznaj koniecznie dziecko z regulaminem obozu. Regulamin obozu podpiszcie razem i odeślijcie nam pocztą wraz z kartą kwalifikacyjną. pdf

Informacje wyjazdowe:

Wyjazd 15.07.2024 o godz. 08.45 - miejsce zbiórki w Warszawie ul. Ostródzka 175, 03-289 Warszawa przed parkingiem Liceum
Miejsce zbiórki o godz. 11.15 w Piotrkowie Trybunalskim al. Sikorskiego 43, stacja paliw Orlen
Miejsce zbiórki o godz.13.15 koło Katowic na MOPie Knurów w kierunku Żor - map Google: https://maps.app.goo.gl/wkfWwpAtNUjMR9Em6
 
Powrót 22.07.2024 o ok.16.00 koło Katowic na MOPie Knurów w kierunku Gliwic
o ok. 18.00 w Piotrkowie Trybunalskim al. Sikorskiego 43, stacja paliw Orlen
o ok. 20.00 w Warszawie ul. Ostródzka 175, 03-289 Warszawa

Uczestnicy muszą mieć ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport) i ważną legitymację szkolną w bagażu podręcznym.

Osoby przyjmujące leki na chorobę lokomocyjną powinny je wziąć przed podróżą oraz dodatkowo zabrać na podróż.

Każdy powinien mieć na podróż solidny suchy prowiant, coś do przegryzania, produkty niepsujące się w podróży i dużą ilość wody oraz butelkę z filtrem. Kieszonkowe w złotówkach i w euro na toalety i kieszonkowe na lunch na miejscu i pamiątki (ok. 100-150 euro). Koniecznie zabierzcie plecak na wycieczki, czapkę z daszkiem, okulary i krem przeciwsłoneczny, ręcznik plażowy i strój kąpielowy, wygodne buty i ubrania, kurtkę przeciwdeszczową, przybory toaletowe.

Formalności:
- W dniu wyjazdu każdy uczestnik przekazuje w podpisanej imieniem i nzawiskiem kopercie odliczoną obowiązkową do realizacji programu dopłatę w euro (100 euro lub 120 euro w przypadku osób pełnoletnich). W przypadku braku dokonania opłaty uczestnik nie zostanie zabrany na wyjazd. Koperty przekazujemy w autokarze kierownikowi.

- Jeśli przegapiłeś wysłanie karty pocztą do biura, prosimy o przekazanie osobiście w dniu wyjazdu kart kwalifikacyjnych - Jest to bardzo ważne dla uczestników w wieku 12-17 lat !!!  Każdy uczestnik niepełnoletni  musi nam dostarczyć w oryginale wypełnioną kartę kwalifikacyjną, podpisany regulamin (w przypadku  osób niepełnoletnich uczestnik i rodzice podpisują, uczestnicy pełnoletni sami podpisują regulamin) oraz zgodę na wyjazd zagranicę w przypadku osób niepełnoletnich. Brak powyższych dokumentów oznacza nie przyjęcie uczestnika na wyjazd bez możliwości ubiegania się o zwrot kosztów imprezy.

Przypominamy o przestrzeganiu regulaminu podczas całego wyjazdu, stosowania się do poleceń kadry, przestrzegania godzin zbiórek, zasad bezpieczeństwa i porządku, zakazu samodzielnego oddalania się od grupy oraz samodzielnego opuszczania hotelu, bezwzględnym zakazie spożywania alkoholu, środków odurzających i podobnych, palenia tytoniu, posiadania scyzoryków, narzędzi ostrych itp. Powyższe zasady dotyczą zarówno osób niepełnoletnich jak i pełnoletnich uczestników, jeśli są z grupą i z nią realizują program.

Każdy uczestnik może zabrać 1 bagaż (do luku bagażowego). Ważne, nie można otwierać bagażu tego podczas podróży. Należy mieć mały plecak na zwiedzanie i podróż (w nim dokumenty, suchy prowiant, woda, bidon z filtrem czy butelka filtrująca na wodę).

Informacje dodatkowe:

- Każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnej legitymacji oraz ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty). Dokument musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy.

- Każdy uczestnik powinien posiadać ważną kartę EKUZ

- Ze względów bezpieczeństwa, w wielu miejscach, uczestnicy będą musieli przejść przez bramki celem kontroli ich samych jak i posiadanego bagażu. Zabronione są wszelkie przedmioty ostre (np. scyzoryki, noże, nożyczki), alkohol, podejrzane opakowania, a nawet głośniki itd. O dopuszczeniu do danej atrakcji decydują odpowiednie służby. Organizator nie odpowiada za przepisy i uregulowania wewnętrzne odwiedzanych obiektów.

Kierownik obozu: Aneta Prokopińska-Aubossu, tel.:512 45 40 40