kolonie i obozy letnie

paryż - wersal - luwr - rejs


Obóz młodzieżowy do Paryża

Obóz turystyczny - wariant A
Obóz językowy - wariant B


22.07 - 29.07.2023

8 dni
Wiek: 13-19 lat 

Wariant turystyczny: A

Paryż: Wieża Eiffla, Muzeum Orsay, Luwr, Montmartre, Bazylika Sacre-Coeur, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Dzielnica Łacińska, Panteon, Saint Germain des Pres, Wersal, rejs statkiem po Sekwanie...

Wariant językowy: B


Dla osób uczących się francuskiego, pragnących sprawdzić się w praktyce oraz oczywiście podszkolić się językowo proponujemy specjalny program językowy pod okiem naszej francuskojęzycznej kadry. Zadania sytuacyjne, sondaże uliczne czy interview z Francuzami, misje specjalne i nie tylko, to tak w skrócie nasz proponowany program na sprawdzenie się w realu. Kadrę obozu stanowią native speakerzy, zresztą sam Paryż będziecie odkrywali z Paryżaninem:). Dopłata +300 zł.


Opcja Disneyland Paris: Dopłata 110 euro bilet wstępu 1 dzień/2 parki lub 85 euro 1 dzień/1 park + 10 euro bilet metro/RER)


Całodzienny pobyt w najsłynniejszym w Europie parku rozrywki a mianowicie Disneyland i Walt Disney Studio.

W bajkowej scenerii najpiękniejszego parku rozrywki w Europie, czekać na was będą atrakcje z pięciu różnorodnych krain (Discoveryland - świat odkrywców, Frontierland - życie Dzikiego Zachodu, Adventureland - kraina przygód, kraina piratów na Morzu Karaibskim, Fantasyland - świat bajki, znany z kreskówek Disneya, Main Street z paradami).

Walt Disney Studio to przede wszystkim wspaniała przygoda z kinematografią. Poznacie technikę tworzenia zapierających dech w piersiach efektów specjalnych (trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, palącej się ciężarówki wpadającej wprost na was czy też wylewającego na was wodospadu) czyli pracę kaskaderów, jednym słowem, będziecie świadkami kina na żywo. W Walt Disney Studio wybiera się w głąb magii, iluzji i świetnej zabawy, a dla bardzo odważnych polecamy przejażdżkę tajemniczą windą w Strasznym Hotelu.


 
Zakwaterowanie

5 noclegów w Paryżu. Zakwaterowanie w hotelu *** w pokojach 2 i 3 os. z łazienkami.


Wyżywienie

5 śniadań w formie bufetu w restauracji hotelowej i 6 obiadokolacji w restauracjach typu Flunch, Casino. Obiadokolacje składają się z dania główwnego, (mięso, ryba, drób) oraz dodatków (frytki, ziemniaki, makaron, ryż, kasze, warzywa...), które są bądź serwowane bądź dobierane indywidualnie z bufetu, w zależności od restauracji.
Napoje do obiadokolacji nie są ujęte w cenie. W cenie dostępna jest woda. Dodatkowe napoje czy posiłki płatne we własnym zakresie.

W ciągu dnia będzie przewidziany czas na zakup francuskiego lunchu. Będzie przy tym okazja wykazania się językowo oraz poznania francuskich zwyczajów kulinarnych. Uczestnicy będą mogli skosztować specjały francuskie (crêpes, croque monsieur, pan bagna i inne sandwichs français, quiche czy viennoiseries).  
Zakup lunchu we własnym zakresie.Transport 


Przejazd z Warszawy komfortowym autokarem (klimatyzacja, DVD, barek, WC). Możliwość dołączenia do grupy po trasie (np.okolice Łodzi, Poznania...). Transport z innych miast - informacje u Organizatora.


Program obozu

1 dzień - Zbiórka i wyjazd grupy w godzinach rannych. Przejazd przez Polskę i Niemcy. Tego dnia nie ma posiłków – należy przewidzieć suchy prowiant oraz kieszonkowe.
2 dzień - Dojazd do Paryża w godzinach porannych. Rozpoczęcie programu turystycznego i językowego.

2-7 dzień – Nasz ramowy plan od śniadania do obiadokolacji (ale i też po niej) to aktywny program turystyczny, a dodatkowo, przy wariancie B, program językowy z native.

Po Paryżu przemieszczamy się głównie pieszo, by jak najwięcej zobaczyć i poczuć atmosferę paryskiego życia.

W programie naszego pobytu między innymi spacer po Dzielnicy Łacińskiej, gdzie zobaczymy Panteon, miejsce ostatniego spoczynku najwybitniejszych Francuzów, Sorbonę, Ogród Luksemburski z siedzibą francuskiego Senatu.  Idąc w kierunku Sekwany przejdziemy koło opactwa Saint–Germain–des–Prés, w którym znajduje się grób polskiego króla Jana Kazimierza. Miniemy również kościół Saint Sulpice znany między innymi z książki i filmu „Kod Leonarda da Vinci”. Dojdziemy do wyspy La Cité, historycznego centrum i kolebki Paryża, ze Świętą Kaplicą, średniowiecznym zamkiem Conciergerie i Katedrą Notre Dame.


Zwiedzimy też Muzeum Orsay, jeden z najbardziej uznanych muzeów impresjonistów, zlokalizowany w budynku dawnego dworca kolejowego. W stałej ekspozycji będziemy mogli podziwiać ponad 4000 dzieł, takich mistrzów jak Vincent van Gogh, Auguste Renoir, Claude Monet, Edgar Degas, Paul Cezanne.Wejdziemy też do Luwru, jednego z najbardziej uznanych muzeów świata. Zobaczymy tam światowej sławy dzieła malarstwa i rzeźby takie jak Mona Lisa, Wenus z Milo czy też Nike z SamotrakiPrzejdziemy się też Drogą Triumfalną wzdłuż Ogrodów Tuileries na plac Vendôme, z siedzibą paryskich jubilerów oraz domem Szopena. Udamy się do Wielkich Bulwarów w okolice Opery Garnier i wejdziemy do Muzeum Perfum Fragonard aby zapoznać się z techniką produkcji światowej sławy zapachów. Nie obejdzię się też bez wizyty w słynnych Galeries Lafayette, gdzie na tarasie widokowym będziemy mogli podziwiać cały Paryż.
Zobaczymy też Plac Zgody, gdzie ma początek najsłynniejsza ulica świata czyli Pole Elizejskie ze słynnym Łukiem Triumfalnym.

W naszym programie również jest  Pałac Inwalidów, Pola Marsowe, gdzie będziemy mogli podziwiać z bliska wizytówkę Paryża czyli Wieżę Eiffla.

 

Nie ominie nas też spacer po dzielnicy artystów Montmartre i poznanie cyganerii artystycznej Paryża przełomu wieków. Na szczycie wzgórza Montmartre będzie na nas czekała widoczna z daleka Bazylika Sacré Coeur i przepiękna panorama całego Paryża! Zobaczymy także kabaret Moulin Rouge oraz malowniczy Plac du Tertre, wiatrak Moulin de la Galette, mur „Kocham Cię”, na którym w 300 językach napisano te dwa magiczne słowa, „Statek Lavoir”, czyli po prostu Dom Picassa, w którym artysta namalował swoje słynne obrazy, pomnik „Człowiek przechodzący przez ścianę”.W trakcie naszego pobytu w Paryżu wybierzemy się też do cudownego kompleksu pałacowo-parkowego w Wersalu wybudowanego z polecenia Ludwika XIV oraz do La Défense czyli nowoczesnej, biurowej dzielnicy Paryża, największego skupiska wieżowców w Europie, porównywalnego z nowojorskim Manhattanem.

Niezapomnianą atrakcją będzie również wieczorny rejs statkiem po Sekwanie, w czasie którego będziemy podziwiali malowniczą, nocną panoramę Paryża.


7 dzień - Po zwiedzaniu, wyjazd w godzinach wieczornych w kierunku Polski.

8 dzień – Przejazd nocny przez Niemcy. Przyjazd do Warszawy w godzinach popołudniowych.


Cena podstawowa: 2 690 zł

Cena zawiera: przejazd komfortowym autokarem, 5 noclegów w hotelu ***, 5 śniadań, 6 obiadokolacji, ubezpieczenie Travel Europa Signal Iduna (KL 25 000 euro, NNW 20 000 PLN), realizację programu turystycznego, doświadczoną kadrę (kierownik obozu, wychowawcy), dla grupy językowej opiekę francuskojęzyczną podczas całej realizacji programu - doświadczeni lektorzy native, podatek VAT, obowiązkową składkę na TFG i TFP.

Opłata obowiązkowa do realizacji programu: 60 euro
(os. do 18 lat), 80 euro os. od 18 lat.

Opłata obowiązkowa na realizację programu wyjazdu nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Pobierana jest w gotówce w dniu wyjazdu. Z opłaty finansowane są: opłaty drogowe i autostrady, wjazdy do miast, checkpointy, parkingi, taksy klimatyczne, bilety wstępów i rezerwacji, a także inne opłaty związane z realizacją programu, w tym wejścia do Luwru, Muzeum Orsay, Muzeum Perfum Fragonard, Wersalu, rejs po Sekwanie.
Należy też przewidzieć kwotę 15 euro, jako kaucja zwrotna pobierana przez hotel przy zakwaterowaniu.

Cena nie zawiera: dla chętnych, dopłaty do programu językowego (+300 PLN) czy pobytu w Disneyland Paris, obowiązkowej kaucji za pokój (+15 euro), ubezpieczenia od rezygnacji (+80 PLN),  wejść płatnych do innych obiektów wymienionych w programie, dodatkowych posiłków, napoi do obiadokolacji oraz wydatków własnych.
Sugerowane kieszonkowe ok. 100-150 euro i 100 zł oraz drobne nominały na toalety (euro i złotówki).

Ogólne warunki ubezpieczenia podane są na stronie: salutvoyages.pl/Ubezpieczenie/BezpiecznePodroze.pdf


    Akcja Przyjaciele - Zbierz grupę przyjaciół na wyjazd i zyskaj rabaty dla siebie i przyjaciół !
-100 zł dla każdej zgłoszonej wspólnie osoby oraz dla Ciebie jako Organizatora grupy dodatkowo - voucher na lekcje francuskiego. Dowiedz się o szczegóły :)

 


FORMALNOŚCI

Rezerwacji dokonujemy e-mailowo poprzez przesłanie karty zgłoszeniowej (do ściągnięcia poniżej) oraz dokonanie wpłaty 1 raty celem potwierdzenia rezerwacji.

1 rata - 1 000 zł płatna przy zapisie
2 rata - płatna 1 000 zł płatna do 10 maja

 + dopłata do całości do 10 czerwca

Kwota w euro (60 do 18 lat lub 80 euro + 18 lat) pobierana jest w gotówce w dniu wyjazdu.
 
W tytule przelewu prosimy podać nazwę wybranego obozu, termin oraz imię i nazwisko uczestnika.
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia od rezygnacji, koszt +80zł, przy chorobach przewlekłych 120 zł.
Chęć wykupienia ubezpieczenia zglaszamy bezpośrednio przy zapisie (w formularzu zgłoszeniowym) i dokonujemy opłaty za ubezpieczenie wraz z wpłatą 1 raty.


ETAPY POSTĘPOWANIA

Krok 1: Zapoznaj się dokładnie z ofertą. Jesli masz pytania, dzwoń lub wyślij maila:)

Krok 2: Jeśli jesteś już zdecydowany, otwórz kartę zgłoszeniową i prześlij nam mailem zgłoszenie z podaniem dodatkowych informacji (wybrany wariant, ew. dodatkowe atrakcje - Disneyland, ew. ubezpieczenie od rezygnacji).

Krok 3: Po otrzymaniu od nas informacji o przyjęciu rezerwacji, dokonaj płatności wedle wybranego wariantu. W przypadku wyboru płatności w ratach, przestrzegaj terminów wpłat.

Krok 4: Wydrukuj i wypełnij kartę kwalifikacyjną uczestnika. Prześlij nam ją pocztą w oryginale (listem poleconym) najpóźniej do 20 maja. Dołącz do niej podpisany przez uczestnika regulamin obozu. Dokumenty te są bardzo ważne!

Krok 5: Przygotuj dobrze przyszłego obozowicza do wyjazdu a jeśli coś Cię niepokoi przed wyjazdem, dzwoń:)


DOKUMENTY DO POBRANIA

Kliknij i wypełnij kartę zgłoszeniową  (salutvoyages.pl/zgloszeniowa-paryz-2023.docx) a potem prześlij nam ją mailem na adres: info@salutvoyages.pl.

Pobierz kartę kwalifikacyjną na stronie
(salutvoyages.pl/kolonijna_paris-2023.docx) - Po wypełnieniu, wyślij pocztą na adres ul. Zbożowa 13, 03-253 Warszawa.
Jeśli mieszkasz blisko, możesz wrzucić do skrzynki pocztowej lub dostarczyć osobiście.

Pobierz Zgodę na wyjazd dziecka za granicę

Zapoznaj się także  z warunkami uczestnictwa i zapoznaj koniecznie uczestnika z regulaminem obozu. Regulamin obozu podpiszcie razem i odeślijcie nam pocztą wraz z kartą kwalifikacyjną.

Warunki uczestnictwa

Regulamin obozu

INFORMACJE WYJAZDOWE

Informacje wyjazdowe zostaną podane w późniejszym czasie.


INFORMACJE DODATKOWE

- Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia na wypadek rezygnacji w opcji standardowej (koszt: 80 zł) oraz rozszerzonej (dla osób z chorobami przewlekłymi – koszt: 120 zł). Ubezpieczenie jest ważne przy udokumentowanej chorobie lub innego zajścia nagłego wchodzącego w zakres ubezpieczenia. Ubezpieczenie to może być wykupione u Organizatora jako agenta lub w innym TU. Istnieje możliwość wykupienia bezpośrednio w Biurze SALUT. Ogólne warunki ubezpieczenia podane są na stronie: Koszty Imprezy

- Każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnej legitymacji oraz ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty). Dokument musi być ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: Ministerstwa Spraw Zagranicznych

- Każdy uczestnik powinien posiadać ważną kartę EKUZ

- Ze względów bezpieczeństwa, w wielu miejscach, uczestnicy będą musieli przejść przez bramki celem kontroli ich samych jak i posiadanego bagażu. Zabronione są wszelkie przedmioty ostre (np. scyzoryki, noże, nożyczki), alkohol, podejrzane opakowania, a nawet głośniki itd. O dopuszczeniu do danej atrakcji decydują odpowiednie służby. Organizator nie odpowiada za przepisy i uregulowania wewnętrzne odwiedzanych obiektów.

- Na drogę należy przewidzieć suchy prowiant, wodę oraz kieszonkowe w PLN (na ciepły napój, toaletę czy dodatkowy posiłek w trakcie podróży) a także kieszonkowe w euro na lunche i pamiątki.

Dane Biura:

Salut, ul. Zbożowa 13, 03-253 Warszawa; tel. (22) 614 33 02, e-mail: info@salutvoyages.pl

Biuro Podróży Salut - wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki prowadzony przez Marszałka Województwa Mazowieckiego pod numerem 910 w zakresie organizowania imprez turystycznych w kraju i w krajach europejskich.
Gwarancja ubezpieczeniowa turystyczna SIGNAL IDUNA o numerze  M  516254.

Kierownik obozu:
Aneta Prokopińska-Aubossu
tel. 512454040
aneta@salutvoyages.pl  
| | | |
Powered by: Kraft